Nad jeziorem... ...można pożeglować... ... odpocząć w hamaku... ... rozpalić grilla...

Gdzie jesteśmy?

 

W samym środku malowniczo położonej wsi Marcinowa Wola, między jeziorem Buwełno a lasem, między Giżyckiem a Mikołajkami, w pobliżu Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich znajduje się nasze gospodarstwo Zakątek BaJa.Gdy tylko wjedziemy na teren gospodarstwa, naszym oczom ukazuje się ogrom zieleni. Od równo przystrzyżonej trawy, przez żywopłot po liczne drzewa. Cały teren jest ogrodzony, dzieci mogą spokojnie biegać, a rodzice nie muszą martwić się, że wpadną na ulicę lub zrobią sobie krzywdę o jakąś maszynę rolniczą, gdyż teren gospodarczy jest oddzielony wysokim płotem od miejsca dla gości. <br /> Po tym, jak zaparkujemy samochód na przygotowanym parkingu, możemy się rozejrzeć. Do naszej dyspozycji jest pergola, w której możemy posiedzieć, schronić się przed słońcem. Już widzimy, jak wieczorem urządzamy grill w ogrodzie, na specjalnie do tego wybudowanym palenisku. Obok do naszej dyspozycji są stoliki i ławki, z których możemy podziwiać małe muzeum maszyn rolniczych, a także sceny z życia bocianów, które zamieszkują gniazdo obok naszego gospodarstwa. Z drugiej strony podwórka nasze dzieci mogą bawić się swobodnie na przygotowanym dla nich placu zabaw. Znajdą tu huśtawkę, drabinkę, piaskownicę i basen, w którym mogą się taplać bez potrzeby wybierania się nad jezioro. Starsze dzieci mogą pograć w siatkówkę lub porzucać piłką do kosza.

 

Po zapoznaniu się z obejściem czas na obejrzenie pomieszczeń. Możemy wybierać z pięciu pokoi, czterech - dwuosobowych i jednego - czteroosobowego – wszystkie mają łazienki z prysznicem. Na parterze znajduje się również sala telewizyjno-jadalną z aneksem kuchennym do dyspozycji gości. W aneksie znajdziemy wszystkie potrzebne nam sprzęty: naczynia, sztućce i przede wszystkim lodówkę.

 

W ciągu dnia możemy wybrać się nad jezioro – popływać, opalać się, łowić ryby z brzegu lub wypożyczonej u nas łódki. Możemy również popływać kajakiem, który również gospodarze wypożyczają swoim gościom. Malowniczą okolicę możemy zwiedzać pieszo lub rowerem, jeśli nie wzięliśmy go z domu, możemy go wypożyczyć u gospodarzy. Aby lepiej poznać okolicę można wybrać się na przejażdżkę wozem, którą umilą nam opowieści o ciekawostkach tych terenów.